Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Okolí obce > Akce v okolí

Akce v okolí


Svět kostiček

Místo
náměstí Míru, Mělník
Datum konání

Výstava modelů ze stavebnice Lego® s hernou. Dominantou výstavy bude diorama města s kolejištěm a pohyblivými vlakovými soupravami. Dále se představí sbírka vybraných továrních setů, novinky z posledních let, filmová tvorba, válečná zóna robotů z edice Lego Bionicle a další exponáty. Pro nejmenší stavitele bude ke shlédnutí část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego Baby Primo. Pro děti bude připraven dětský koutek s kostkami Lego Duplo® a Lego Classic®. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny. Vernisáž se koná 20. 6. od 17:00 hodin ve velkém sále muzea.Návštěvníci se mohou těšit na setkání s autorem modelů a zakladatelem projektu Svět kostiček Ing. Arch. Petrem Šimrem Ph.D.

Více

Pátrej, detektive!

Místo
Palackého náměstí 2, 29441 Dobrovice
Datum konání
Typ

Dobrovická muzea vás zvou na prázdninový program pro děti: Pátrej, detektive!

Více

Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků!

Místo
náměstí Míru, Mělník
Datum konání

V malém sále Regionálního muzea Mělník si dali dostaveníčko vodníci na výstavě Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků! Okolo muzejního rybníku se sešli jak vodníci historičtí tak současní, které přímo pro výstavu vytvořili žáci ZUŠ Mšeno.Pohádková výstava představuje naši nejznámější pohádkovou postavu spíše v její přívětivé formě. Nechybí akvárium s živými rybkami, které pro výstavu zapůjčilo Vivarium Mělník. Tu pravou vodnickou atmosféru dokresluje atmosféry muzejní sbírka malovaných hrnečků.Děti se můžou těšit na herní a čtecí koutek i doprovodnou soutěž, při které můžou pátrat po zlatých kapřících vodníka Šploucha a přitom poznávat krásy Mělníka. Expozici doplňuje sbírka fotografií hastrmanů z okolí Jihlavy p. Jarmily Včelové i fotografie z dalších míst ČR. Návštěvníci mohou zaslat své vlastní vodnické snímky do soutěže „Miss vodník“ na muzejním Facebooku. 25. 7. SE KONÁ DOPROVODNÝ PROGRAM PRO DĚTI S MĚLNICKÝM VODNÍKEM BRČOUNEM VRBIČKOU A KOUZELNOU MUZEJNÍ DÍLNIČKOU od 9:00 a 14.00 hod.

Více

Technická herna na cestách aneb Fyzika hrou

Místo
Palackého náměstí 2, 29441 Dobrovice
Datum konání
Typ

Dobrovická muzea vás zvou na výstavu: Technická herna na cestách aneb Fyzika hrou. Přijďte se podívat na hravou expozici plnou fyzikálních jevů a pokusů.

Více

Hradozámecká noc na zámku Mníšku pod Brdy

Místo
náměstí F. X. Svobody, Mníšek pod Brdy
Datum konání

V sobotu 31. srpna se zámek Mníšek pod Brdy připojí k tradiční Hradozámecké noci. Protože nabídne program pro dospělé i pro rodiny s dětmi, akce vypukne již v odpoledních hodinách. A na co se těšit? Na vyhlídku z věže, pohádkové bytosti, výtvarnou dílnu, kostýmované prohlídky pro děti s královnou Elsou a plněním úkolů, pro dospělé s hereckými scénkami a soutěžním kvízem, country kapelu a slavnostní ohňostroj. Na prohlídky se nezapomeňte rezervovat. PROGRAM HRADOZÁMECKÉ NOCI: Od 14:00 vyhlídka z věže Od 15:00 Královna Elsa a křišťálové srdce – prohlídky pro děti Dále pro děti: Z pohádky do pohádky Kouzelné sklepení Výtvarný ateliér Od 19:30 Záhady a tajemství slavných v průběhu věků – kostýmované prohlídky pro dospělé Od 20:00 country kapela Naboso – nádvoří zámku 21:00 ohňostroj v zámecké zahradě

Více

Hradozámecká noc ve Zruči nad Sázavou

Místo
Zámek 1, 28522 Zruč nad Sázavou
Datum konání

Hradozámecká noc 2019 – Zámek ve Zruči nad Sázavou opět ožije pohádkami. Můžete zde potkat známé i neznámé pohádkové postavy, projít s nimi zámkem a prověřit bystrou mysl při jejich úkolech. Na nádvoří zámku si můžete zasoutěžit v různých soutěžích. Nakonec můžete v letním kině shlédnout film Jak vycvičit draka 3.

Více