Úvod > Aktuality > NECHCEME TROLEJE DO VESNIC A DO POLÍ!!!!!!!!!!!!

NECHCEME TROLEJE DO VESNIC A DO POLÍ!!!!!!!!!!!!

Vážení občané, milí sousedé,

před několika dny jsme na obecních Úředních deskách zveřejnili oznámení EIA "Elektrifikace úseku Praha-Kostelec nad Labem (současná linka autobusu č. 377) a instalace dopravní infrastruktury pro zamýšlenou trolejbusovou linku 377, (Praha Letňany-Kostelec nad Labem) na území obcí Veleň, Sluhy, Mratín Brázdim, Polerady a město Kostelec nad Labem". Toto oznámení EIA nám bylo doručeno 16.7.2021

Mnozí z Vás aktivitu Středočeského kraje a Hlavního města Prahy zavést do našich obcí trolejbusy sledují.

My proti tomuto nesmyslnému nápadu už druhým rokem všemi dostupnými prostředky bojujeme. Kraj na naše opakované připomínky a stížnosti doposud téměř nereagoval. A to navzdory jeho deklaracím, že náš názor bude respektovat - tomu tak zkrátka NENÍ. Jsme jakožto zástupci samospráv a starostové, kteří musí chránit zájmy obcí a zájmy občanů, zcela ignorováni. A to přesto, že z našich obecních rozpočtů hromadnou dopravu spolufinancujeme.

Otevřený dopis hejtmance

proto jsme se spojili s ostatními dotčenými obcemi, a přistupujeme k razantnějším krokům, o kterých Vás budeme postupně informovat. Prvním z nich je otevřený dopis všech obcí hejtmance Středočeského kraje, který si můžete přečíst zde:

Otevřený dopis starostů - hejtmanka Mgr. Petra Pecková.pdf

Časová osa

Abyste měli i vy lepší představu o vývoji celé kauzy, přikládáme také časovou osu, ve které najdete základní přehled o tom, jaké informace se k nám do obcí dostávaly, jak jsme na ně reagovali, a jaká byla věsměs zpětná vazba, resp. spíše naprostá ignorace našich nesouhlasů a racionálních připomínek:

časová osa aktual_.pdf

Budeme nadále pročítat nekonečné stohy papírů, kterými nás v této věci shora zásobují, budeme dál proti tomuto nesmyslnému záměru bojovat.

Vaše obecní zastupitelstvo