Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zastavení projektu Elektrifikace trasy 377

Zastavení projektu Elektrifikace trasy 377Vážení občané,

s radostí oznamujeme, že včera tj. 25.10.2021 zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání zastavilo projekt Elektrifikace trasy 377.

Ještě jednou děkujeme všem kolegům starostům a místostarostům z obcí "na trase", za to, že jsme dokázali postupovat jednotně a společnými silami se nám podařilo zabránit výstavbě trolejí na území našich obcí. Moc děkujeme i všem občanům, kteří s námi proti tomuto nesmyslu bojovali a podporovali nás.

Poděkování patří také zastupitelům Středočeského kraje, kteří dnes zrušení záměru jednomyslně odhlasovali.

Jsme si vědomi toho, že zavedení i jiného způsobu ekologické dopravy bude mít dopad na naše obce, a to především finanční. Každá forma ekologické dopravy je ale přijatelnější a levnější, než výstavba sloupů, trolejí a zadrátování našich obcí. A určitě budeme se Středočeským krajem na ekologizaci dopravy, jakožto obce, spolupracovat.