Úvod > Aktuality

Štítky:

Nechceme sloupy a troleje do vesnic a do polí

leták petice.jpg

Publikováno 9. 8. 2021 12:51

Pozvánka na jednání OZ 12.8.2021

Pozvánka.doc

Publikováno 4. 8. 2021 7:22

NECHCEME TROLEJE DO VESNIC A DO POLÍ!!!!!!!!!!!!

Vážení občané, milí sousedé,

před několika dny jsme na obecních Úředních deskách zveřejnili oznámení EIA "Elektrifikace úseku Praha-Kostelec nad Labem (současná linka autobusu č. 377) a instalace dopravní infrastruktury pro zamýšlenou trolejbusovou linku 377, (Praha Letňany-Kostelec nad Labem) na území obcí Veleň, Sluhy, Mratín Brázdim, Polerady a město Kostelec nad Labem". Toto oznámení EIA nám bylo doručeno 16.7.2021

Mnozí z Vás aktivitu Středočeského kraje a Hlavního města Prahy zavést do našich obcí trolejbusy sledují.

My proti tomuto nesmyslnému nápadu už druhým rokem všemi dostupnými prostředky bojujeme. Kraj na naše opakované připomínky a stížnosti doposud téměř nereagoval. A to navzdory jeho deklaracím, že náš názor bude respektovat - tomu tak zkrátka NENÍ. Jsme jakožto zástupci samospráv a starostové, kteří musí chránit zájmy obcí a zájmy občanů, zcela ignorováni. A to přesto, že z našich obecních rozpočtů hromadnou dopravu spolufinancujeme.

Otevřený dopis hejtmance

proto jsme se spojili s ostatními dotčenými obcemi, a přistupujeme k razantnějším krokům, o kterých Vás budeme postupně informovat. Prvním z nich je otevřený dopis všech obcí hejtmance Středočeského kraje, který si můžete přečíst zde:

Otevřený dopis starostů - hejtmanka Mgr. Petra Pecková.pdf

Časová osa

Abyste měli i vy lepší představu o vývoji celé kauzy, přikládáme také časovou osu, ve které najdete základní přehled o tom, jaké informace se k nám do obcí dostávaly, jak jsme na ně reagovali, a jaká byla věsměs zpětná vazba, resp. spíše naprostá ignorace našich nesouhlasů a racionálních připomínek:

časová osa aktual_.pdf

Budeme nadále pročítat nekonečné stohy papírů, kterými nás v této věci shora zásobují, budeme dál proti tomuto nesmyslnému záměru bojovat.

Vaše obecní zastupitelstvo

• zdravotní způsobilost
  • kladný vztah k dětem
  • samostatnost, spolehlivost, kreativitu

Naše mateřská školka se nachází v obci Sluhy (Praha - východ), na trase linky MHD č. 377.
Školka má 1 oddělení na odloučeném pracovišti na dohled od ZŠ. K dispozici je školní zahrada.
Obědy a svačinky zajišťuje naše školní kuchyně.

Kontakt:

ředitelka školy Mgr. Kateřina Rychlá, tel. 736 701 351
Své životopisy zasílejte na kate.rychla@seznam.cz

Publikováno 14. 7. 2021 11:30

INFORMACE PRO DOBROVOLNÍKY

čeká nás prodloužený víkend a řada lidí se chystá přijet pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu. Připomínáme proto aktualizovaná základní pravidla, na která musí dobrovolníci dbát, zpracované Jihomoravským krajem.

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

Kompletně zde:

1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen

-          Kulturní dům Hodonín

-          parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

1. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

1. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

1. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

1. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

1. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

1. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

Publikováno 2. 7. 2021 12:35

POMOC MORAVĚ

Vážení spoluobčané,

Naše obec se zapojila do pomoci postiženým obcím na jižní Moravě. Zastupitelé obce schválili finanční příspěvek na nákup stavebního materiálu v hodnotě 40.000Kč. Další finanční dar na nákup stavebního materiálu v hodnotě 10.000Kč přispěl Sbor dobrovolných hasičů Brázdim. Členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů se zkontaktovali s koordinátorem pomoci v Hodoníně a zakoupený stavební materiál (latě, hřebíky, plachty) odvezli rovnou na Moravu.

Velké poděkování patří členům JSDH Brázdim, kteří dopravou materiálu do postižené oblasti strávili celou neděli.

Obec Brázdim

novObrázek1.jpg

Publikováno 29. 6. 2021 12:07

Varianty rehabilitace návsi ve Velikém Brázdimě

Vážení spoluobčané,

dovolujeme si Vás oslovit a požádat o spolupráci při volbě vhodné varianty na rehabilitaci návesního prostoru ve Velikém Brázdimě.

Přílohou jsou 3 návrhy provedení návesního prostoru, které byly vypracovány firmou Zahradní architektura ing. Ivan Marek.

Prosíme, Vás o zvolení varianty v dotazníku, který je také přílohou a jeho odeslání na internet obce Brázdim nebo ručně vyplněný dotazník vhodťte do schránky před obecním úřadem.

Občanům Velikého Brázdima byla tato dokumentace doručna v papírové podobě.            Náves_dotazník.pdf

Situace Varianta I.pdf

Situace Varianta II.pdf