Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Úvodní stránka

Aktuality

12. 4. 2019 Prodej slepiček 12. dubna

2. 5. 2019 Upozornění

9. 5. 2019 Zápis dětí MŠ

16. 3. 2019 upozornění sběrný dvůr

4. 4. 2019 upozornění

30. 3. 2019 Nebezpečný Odpad

Úřední deska

26. 11. 2018 Rozpočet 2019

21. 6. 2018 závěrečný účet

22. 2. 2017 Rozpočtový výhled 2017 - 2020


 

Milí návštěvníci, budeme rádi, pokud Vám naše internetové stránky poslouží jako zdroj informací o veškerém dění v obci Brázdim. Zároveň se těšíme, že se jimi necháte inspirovat k návštěvě naší půvabné vesnice.      

 Kde nás najdete

Obec Brázdim je součástí Středočeského kraje a nachází se v okrese Praha-východ. Zhruba 6 km (západním směrem) leží město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a cca 18 km (severovýchodně) naši obec dělí od centra hlavní metropole ČR, Prahy. Obec Brázdim tvoří dvě základní sídelní jednotky, jednou z nich je Brázdim (Nový a Starý B.) a druhou Veliký Brázdim. První písemná zmínka o naší obci se datuje do roku 1778, a pokud vás zajímá historie, neváhejte si na našich webových stránkách přečíst o důležitých událostech, které vývoj obce Brázdim provázely.    

Okolí lákající k procházkám i sportu

Turistickou atrakcí zdejšího regionu je přírodní památka Kuchyňka, vrch s nadmořskou výškou 242 m n. m. Toto bezesporu nevšední území je tvořeno zkamenělinami, které jsou pozůstatkem po mořském období. Zatímco dříve se zde hojně těžil kámen, dnes Kuchyňka představuje jedinečný soubor luk, remízů a vrcholové stepi. Velice zajímavým místem je Zlatý kopec (nejstarší doklad obydlí v Evropě) mezi vesnicemi Brázdim – Přezletice – Veleň. Okolí naší obceocení příznivci pěších procházek a v zimě i sportovně založení jedinci. Pokud je dostatek sněhové pokrývky, mohou si dosyta užít fanoušci sáňkování, bobování nebo lze vyzkoušet snowboarding.   

Kulturní akce

Obec Brázdim nabízí obyvatelům a návštěvníkům i možnost zapomenout na všední starosti při různých kulturních akcích. K těm nejoblíbenějším patří  tradiční staročeské máje nebo taneční zábavy, včetně karnevalu. Pro děti jsou určeny akce, jako třeba rozloučení s prázdninami, mikulášská nadílka či rozsvícení vánočního stromu (s ohňostrojem). Aktivně se do života v naší obci zapojují místní spolky a o veškerém dění informují Brázdimské noviny.

 

Na webových stránkách obce Brázdim se dozvíte všechny podstatné informace, a pokud se rozhodnete nás navštívit, moc se na Vás těšíme!