Drobečková navigace

Úvod > Úvodní stránka


 

Milí návštěvníci, budeme rádi, pokud Vám naše internetové stránky poslouží jako zdroj informací o veškerém dění v obci Brázdim. Zároveň se těšíme, že se jimi necháte inspirovat k návštěvě naší půvabné vesnice.      

 Kde nás najdete

Obec Brázdim je součástí Středočeského kraje a nachází se v okrese Praha-východ. Zhruba 6 km (západním směrem) leží město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a cca 18 km (severovýchodně) naši obec dělí od centra hlavní metropole ČR, Prahy. Obec Brázdim tvoří dvě základní sídelní jednotky, jednou z nich je Brázdim (Nový a Starý B.) a druhou Veliký Brázdim. První písemná zmínka o naší obci se datuje do roku 1778, a pokud vás zajímá historie, neváhejte si na našich webových stránkách přečíst o důležitých událostech, které vývoj obce Brázdim provázely.    

Okolí lákající k procházkám i sportu

Turistickou atrakcí zdejšího regionu je přírodní památka Kuchyňka, vrch s nadmořskou výškou 242 m n. m. Toto bezesporu nevšední území je tvořeno zkamenělinami, které jsou pozůstatkem po mořském období. Zatímco dříve se zde hojně těžil kámen, dnes Kuchyňka představuje jedinečný soubor luk, remízů a vrcholové stepi. Velice zajímavým místem je Zlatý kopec (nejstarší doklad obydlí v Evropě) mezi vesnicemi Brázdim – Přezletice – Veleň. Okolí naší obceocení příznivci pěších procházek a v zimě i sportovně založení jedinci. Pokud je dostatek sněhové pokrývky, mohou si dosyta užít fanoušci sáňkování, bobování nebo lze vyzkoušet snowboarding.   

Kulturní akce

Obec Brázdim nabízí obyvatelům a návštěvníkům i možnost zapomenout na všední starosti při různých kulturních akcích. K těm nejoblíbenějším patří  tradiční staročeské máje nebo taneční zábavy, včetně karnevalu. Pro děti jsou určeny akce, jako třeba rozloučení s prázdninami, mikulášská nadílka či rozsvícení vánočního stromu (s ohňostrojem). Aktivně se do života v naší obci zapojují místní spolky a o veškerém dění informují Brázdimské noviny.

 

Na webových stránkách obce Brázdim se dozvíte všechny podstatné informace, a pokud se rozhodnete nás navštívit, moc se na Vás těšíme!