Drobečková navigace

Úvod > Spolky, kluby a škola > Základní a Mateřská škola > Škola dnes

Škola dnesChvála Bohu se dočkala. Dnes má pět postupných ročníků a navštěvuje ji 34 dětí. První, třetí a pátý ročník je spojen v první třídě, jejíž třídní učitelkou je Mgr. Jitka Melišová, druhý a čtvrtý ročník pracuje společně ve druhé třídě, kde je třídní učitelkou Mgr. Helena Barvínková.

Obě třídy jsou umístěny v prvním patře budovy. V přízemí je pak tělocvična a třída, ve které v současné době sídlí mateřská škola. Její ředitelkou je Oldřiška Krotká.

Ve škole dále pracuje kuchařka pí. Bambulová a školnice Alena Strnadová, která současně vede také školní družinu, neboť aprobovaná vychovatelka zatím není k dispozici. Škola je útulně zařízena a dětem nabízí vlídné, domácké prostředí.

Jak již bylo řečeno, právě v těchto dnech slaví stará dáma na konci obce svou stovku. Do dalšího století svého trvání vstupuje s očekáváním. Bude stále dostatek dětí, aby mohla zůstat v provozu? Bude stále dost prostředků na její chod a udržbu? Bude i nadále moci být oním bezpečným světem nové zkušenosti?

Všichni, kteří mají na tyto okolnosti vliv, udělají jistě vše pro to, aby tomu tak bylo. Už pro ty stovky a tisíce dětí, které z ní vyšly do dalšího života si to zaslouží.