Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Okolí obce > Akce v okolí

Akce v okolí


Václav Levý - doba, život, dílo

Místo
náměstí Míru, Mělník
Datum konání
Typ

Výstava k výročí narození a úmrtí zakladatelské osobnosti novodobého českého sochařství s doprovodným programem. Václav Levý je mimo jiné autorem skalních soch na Liběchovsku (Čertovy hlavy, Klácelka, Harfenice...Jeho žákem byl i Josef Myslbek!

Více

Výstava automobilů Engine Classic Cars Gallery

Datum konání

Engine Classic Cars Gallery otevírá své brány všem milovníkům rychlosti a krásy a nabídne pohled na 150 automobilů světových značek jako je Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lancia, BMW, Audi, Fiat a Tatra a také rozsáhlou sbírku vozů značky Porsche. Stálou expozici legendárních cestovních a sportovních vozů, které brázdily silnice v posledních šedesáti letech, najdou návštěvníci v prostorách nákupního centra Premium Outlet Prague Airport ležícího 5 minut jízdy od pražského Letiště Václava Havla.

Více

Sledování letadel z vyhlídkové terasy

Datum konání

Zveme vás na nově otevřenou vyhlídkovou terasu, ze které mohou milovníci letadel sledovat a téměř se dotknout vzlétajících a přistávajících letadel z přilehlého Letiště Václava Havla. Pro návštěvníky je připravena i velkoplošná obrazovka a interaktivní informační systém, kde najdou detailní informace o daném letu nebo konkrétním stroji.Stejně tak časový harmonogram letů a informace o nejzajímavějších nadcházejících letech nebo leteckých událostech jako například neobvyklý nebo výroční design letadla nebo přílet a odlet největšího dopravního letadla Airbus A380 a nákladního letadla Antonov 225 Mrija. Vizuální podívaná je obohacena i o live přenos komunikace mezi pilotem a řídící věží pražského letiště. Terasa je otevřená každý den od 10.00 do 20.00, vstup je zcela zdarma, a dostanete se na ni přímo z outletového centra Premium Outlet Prague Airport.

Více

Z domácnosti našich babiček

Místo
Husova 24, 28934 Rožďalovice
Datum konání
Typ

Připomeňte si doby první republiky. Podívejte se, jaké kuchařské knihy naše babičky měly, čím si zdobily domácnost, jak si vylepšovaly garderobu.

Více

Zábava za půlku v Premium Outlet Prague Airport

Datum konání

POP Airport startuje kampaň „Zábava za půlku“! O co jde? V rámci této akce mohou zákazníci získat slevu na vstupné na nejmodernější virtuální realitu v Evropě Dinosauři VR a užít si tak unikátní zážitkovou hru za poloviční cenu ve výši 225 Kč. Slevu lze využít po registraci do zákaznického klubu My POP a hru pak navštívit každý všední den od pondělí do pátku po celý říjen. Hra probíhá na hrací ploše o 200 metrů čtverečních a v jednu chvíli se mohou zúčastnit maximálně 4 účastníci. Hráči mají díky tomu dostatečné rozestupy a samozřejmostí je i dezinfekce celého prostoru po každé hře. A co na Vás čeká? Během špičkové zážitkové hry zažijete dinosaury jako nikdy předtím! Nasadit na záda batoh s počítačem, virtuální brýle na oči a během vteřiny se vydat o 80 milionů let zpět do minulosti. Dechberoucí virtuální realita vám umožní poprvé v životě se tváří v tvář setkat s největšími giganty, kteří kdy chodili po naší planetě. Pocítíte, jak se vám třese země pod nohama, když kolem prochází některý z ankylosaurů, triceratopsů a pteranodonů a zažijete až příliš blízké setkání s obřím tyranosaurem Rexem. Možná ucítíte i jeho dech, ale zcela určitě se ho dotknete nebo on vás? Utéct před ním můžete na kluzáku, na kterém se při poryvu větru proletíte nad vodopádem, sopkou a celou pravěkou džunglí. Prohlédnete si tak krajinu druhohor, každý strom a rostlinu, a třeba si pořídíte selfie s některým z dinosaurů, pokud budou chtít. Kromě toho budete také objeviteli a když budete mít štěstí, najdete v džungli úplně nový druh prehistorického tvora, o kterém ani vědci přesně neví, jak vypadá. Hra virtuální reality Dinosauři VR nabídne hráčům nečekaný vhled do džungle z období druhohor, skrz kterou se prochází. Umožní jim detailně si prohlédnout ráz tehdejší krajiny a na vlastní oči a možná i kůži zažít již vymizelý svět společně s jeho obyvateli. Procházka džunglí ovšem není jen obyčejnou procházkou. Každý hráč má za úkol objevit stopy legendárního dinosaura a přijít na kloub jeho původní podobě, kterou se i vědci marně snaží celá desetiletí bez úspěchu odhalit. Podaří se to některému z hráčů, který během své cesty nasbírá potřebné množství indicií a odhalí tak celou identitu tohoto zatím tajného dinosaura? Celá hra trvá 25 minut a odehrává se v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což umožní hráčům opravdovou volnost pohybu. Hra je určena pro všechny od 8 let věku, zúčastnit se může i skupina o 4 hráčích najednou. Celou hrou provází virtuální průvodce, jehož pokyny hráči plní. Akci Zábavu za půlku a snížené vstupné získá jednoduše každý po registraci do zákaznického klubu My POP. To přinese nejenom slevu na virtuální hru Dinosauři VR, ale i další extra výhody, které zákaznický program pražského outletu přináší. Vstup na hru lze uplatnit každý všední den po celý říjen. Více informací, včetně možnosti registrace, najdou zájemci na webu: https://www.pop.cz/cs/sleva-dino.

Více

O víkendech provádí zámkem v Mníšku ledová královna Elsa

Místo
náměstí F. X. Svobody, Mníšek pod Brdy
Datum konání
Typ

Během říjnových víkendů bude zámkem v Mníšku pod Brdy provádět pohádková ledová královna Elsa. Prohlídky jsou určené rodinám s dětmi, během sobot se mohou těšit na prohlídky Elsa a Olaf a o nedělích na Elsu a tajemství tří věží. S Elsou mohou děti zavítat i do Kouzelného sklepení a pozve je také do výtvarné dílny. Prohlídky s Elsou budou probíhat v říjnu i během podzimních prázdnin. Rezervace nutná. Při sobotních prohlídkách děti uvidí slavnostní jídelny, společenské salóny, kapli, pracovnu nebo knihovnu a pomohou Else s hledáním jejího ztraceného pohádkového kamaráda Olafa. Prohlídka Elsa a tajemství tří věží je letošní novinkou a vychází z místní pověsti o stavbě zámku. Pro děti je nachystáno plno zábavných her a úkolů, třeba skládání zámeckých puzzlí nebo přeskakování sněhových mráčků.

Více

What a Horrible Blacktown Night vol. II

Datum konání
Typ

V sobotu 24.10. 2020 se uskuteční 2. ročník metalového večírku What a Horrible Blacktown Night. Místo: Club Kino Černošice - Fügnerova 263 - cca 3 minuty pěšky od vlaku. Kapely: SECRET OF DARKNESS - Melodic blackened death metal (Černošice / Praha) Oslaví 15 let působení kapely! \m/ https://www.facebook.com/secretofdarkness/ https://secretofdarkness.bandcamp.com/releases https://bandzone.cz/secretofdarkness MATER MONSTIFERA - Atmospheric black/death metal (Trhové Sviny) https://www.facebook.com/www.matermonstifera.cz/ http://www.matermonstifera.cz/ https://bandzone.cz/matermonstifera Murder Inc. - Thrash metal (Beroun) https://www.facebook.com/RawThrash666/ https://murderinc.bandcamp.com/ https://bandzone.cz/murderinc MeltDown - Melodic death metal - (Praha) https://murderinc.bandcamp.com/ https://bandzone.cz/meltdownband Neváhejte dorazit podpořit českou metalovou scénu, které se v Černošicích a okolí moc prostoru nedává. Start 18:30 Vstup 100,-

Více

Datum konání
Typ

Více

Pojď dál a zpívej

Datum konání
Typ

Písničkářský večer (open mic) plný autorské muziky. Každý přihlášený/pozvaný písničkář, duo, básník má prostor 4 písně. Jako host/odvážlivec z publika však může s jednou písní vystoupit kdokoliv. Stačí se domluvit v průběhu akce. Co je to Open Mic? To je hezky popsáno na infolk.cz/openmic/

Více