Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
AMBULANCE KLINICKÉ PSYCHOLOGIE

AMBULANCE KLINICKÉ PSYCHOLOGIE.jpg


Publikováno 1. 10. 2021 10:22

Informace pro občany o jednáních ohledně plánované výstavby trolejbusů

Vážení občané a podporovatelé akce "Stop trolejbus",

s potěšením bychom Vám chtěli oznámit, že dne 22.9.2021 proběhlo společné jednání zástupců všech dotčných obcí se zástupci Středočeského kraje ve věci projektu zavádění trolejbusů a výstavby trolejí v našich obcích za účasti náměstka hejtmanky SK Petra Boreckého. Pan radní si vyslechl všechny naše konkrétní a racionální argumenty, kterými již druhým rokem, bojujeme proti zavedení parciálních trolejbusů.

Z jednání vzešel závěr, že p. radní P. Borecký navrhne Radě Středočeského kraje zastavení tohoto projektu (k čemuž se p. náměstek zavázal). Zastavení tohoto projektu bude i v souladu se sdělením paní hejtmanky Mgr. P. Peckové, která v odpovědi na naše dopisy uvedla, že projekt nebude kraj realizovat proti vůli obcí. O zastavení projektu nyní musí rozhodnout Rada Středočeského kraje.

Pevně věříme, že toto rozhodnutí bude pouze formalitou, a že bude ve shodě s již deklarovanými postoji zástupci kraje. Jsme si vědomi nutnosti ekologizace dopravy a věříme, že se na území našich obcí podaří nalézt takové řešení, které bude pro obě strany přijatelné. Ostatně od začátku našeho odporu vůči zatrolejování našich obcí - souběžně opakovaně navrhujeme kraji jiné alternativy ekologické dopravy (elektrobusy, vodíkové busy) Na těchto řešeních jsou obce ochotny spolupracovat a aktivně k nim přistoupit.

Skutečnost, že se nám společnými silami podaří zabránit výstavbě trolejí na území našich obcí však neznamená, že se nebudeme muset podílet na ekologizaci veřejné dopravy. Je třeba počítat s tím, že zavedení i jiného způsobu ekologické dopravy bude mít samozřejmě dopad jak na naše obce, tak zejména na nás všechny. Je třeba, abychom si všichni tuto věc již nyní uvědomovali. Nicméně každá forma ekologické dopravy je přijatelnější (a ekonomičtější) než výstavba sloupů, trolejí a zadrátované obce.

Oba petiční výbory (občanská petice Stoptrolejbus i petice místních zemědělců) tedy pro tuto chvíli pozastavují další podpisovou aktivu. Obě petice budou odevzdány Středočeskému kraji k rukám pí. hejtmanky.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří s námi proti tomuto nesmyslu bojovali. Velký dík patří těm, kteří věnovali věci energii i čas. Vážíme si podpory občanů v této záležitosti i jejich zájmu a aktivity. Věříme, že pokud se dokázali v zájmu "zachování zdravého rozumu" spojit obce i občané, pak je nyní naděje, že dokážeme společně zabránit realizacím dalších případných naprostých nesmyslů i v budoucnu. Buďmě ale optimisté a doufejme, že to nebude potřeba.

Držmě si tedy palce, ať vše dobře dopadne, jsme na dobré cestě......


Publikováno 29. 9. 2021 10:38

Jízdní řád linky 377 platný od 1.10.2021

linka 377 (007).pdf platná od 1.10.2021.pdf


Publikováno 27. 9. 2021 10:18

Odstávka elektřiny 20.9.2021

Odstávka elektřiny dne 20.9.2021.pdf


Publikováno 30. 8. 2021 11:02

Jízdní řád linky 377 platný od 1.9.2021

linka 377 (005).pdf


Publikováno 27. 8. 2021 11:10

Nechceme sloupy a troleje do vesnic a do polí

leták petice.jpg


Publikováno 9. 8. 2021 12:51

Pozvánka na jednání OZ 12.8.2021

Pozvánka.doc


Publikováno 4. 8. 2021 7:22

NECHCEME TROLEJE DO VESNIC A DO POLÍ!!!!!!!!!!!!

Vážení občané, milí sousedé,

před několika dny jsme na obecních Úředních deskách zveřejnili oznámení EIA "Elektrifikace úseku Praha-Kostelec nad Labem (současná linka autobusu č. 377) a instalace dopravní infrastruktury pro zamýšlenou trolejbusovou linku 377, (Praha Letňany-Kostelec nad Labem) na území obcí Veleň, Sluhy, Mratín Brázdim, Polerady a město Kostelec nad Labem". Toto oznámení EIA nám bylo doručeno 16.7.2021

Mnozí z Vás aktivitu Středočeského kraje a Hlavního města Prahy zavést do našich obcí trolejbusy sledují.

My proti tomuto nesmyslnému nápadu už druhým rokem všemi dostupnými prostředky bojujeme. Kraj na naše opakované připomínky a stížnosti doposud téměř nereagoval. A to navzdory jeho deklaracím, že náš názor bude respektovat - tomu tak zkrátka NENÍ. Jsme jakožto zástupci samospráv a starostové, kteří musí chránit zájmy obcí a zájmy občanů, zcela ignorováni. A to přesto, že z našich obecních rozpočtů hromadnou dopravu spolufinancujeme.

 

Otevřený dopis hejtmance

proto jsme se spojili s ostatními dotčenými obcemi, a přistupujeme k razantnějším krokům, o kterých Vás budeme postupně informovat. Prvním z nich je otevřený dopis všech obcí hejtmance Středočeského kraje, který si můžete přečíst zde:

Otevřený dopis starostů - hejtmanka Mgr. Petra Pecková.pdf

 

Časová osa

Abyste měli i vy lepší představu o vývoji celé kauzy, přikládáme také časovou osu, ve které najdete základní přehled o tom, jaké informace se k nám do obcí dostávaly, jak jsme na ně reagovali, a jaká byla věsměs zpětná vazba, resp. spíše naprostá ignorace našich nesouhlasů a racionálních připomínek:

časová osa aktual_.pdf

 

Budeme nadále pročítat nekonečné stohy papírů, kterými nás v této věci shora zásobují, budeme dál proti tomuto nesmyslnému záměru bojovat.

                                                                                           Vaše obecní zastupitelstvo


Publikováno 2. 8. 2021 15:18

Inzerát ZŠ a MŠ Sluhy na pozici: vedoucí učitelka mateřské školy

Základní škola a Mateřská škola Sluhy
hledá novou kolegyni/ kolegu
na pozici
vedoucí učitelka mateřské školy
s nástupem od srpen - září 2021


Nabízíme:

 • práci na HPP
 • přátelský pracovní kolektiv
 • příspěvek na stravování
 • příspěvek na rekreaci
 • 6 týdnů dovolené
 • další vzdělávání


Požadujeme:

 • pedagogické vzdělání
 • praxe v MŠ vítána
 • čistý trestní rejstřík
 • zdravotní způsobilost
 • kladný vztah k dětem
 • samostatnost, spolehlivost, kreativitu


Naše mateřská školka se nachází v obci Sluhy (Praha - východ), na trase linky MHD č. 377.
Školka má 1 oddělení na odloučeném pracovišti na dohled od ZŠ. K dispozici je školní zahrada.
Obědy a svačinky zajišťuje naše školní kuchyně.


Kontakt:

ředitelka školy Mgr. Kateřina Rychlá, tel. 736 701 351
Své životopisy zasílejte na kate.rychla@seznam.cz

 


Publikováno 14. 7. 2021 11:30

INFORMACE PRO DOBROVOLNÍKY

 

čeká nás prodloužený víkend a řada lidí se chystá přijet pomáhat do zasažených obcí na jižní Moravu. Připomínáme proto aktualizovaná základní pravidla, na která musí dobrovolníci dbát, zpracované Jihomoravským krajem.

 

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

 

Kompletně zde:

 

 1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen

-          Kulturní dům Hodonín

-          parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

 

 1. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

 

 1. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

 

 1. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

 

 1. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

 

 1. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

 

 1. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

 

 

 

 


Publikováno 2. 7. 2021 12:35