Úvod > Aktuality

Pozvánka na jednání OZ 11.11.2021

Pozvánka 11.11.2021.doc

Publikováno 4. 11. 2021 17:00

Krizová linka pro pomoc s energiemi

energolinka_letak2-page-001.jpg

Publikováno 4. 11. 2021 16:12

Zastavení projektu Elektrifikace trasy 377

Vážení občané,

s radostí oznamujeme, že včera tj. 25.10.2021 zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání zastavilo projekt Elektrifikace trasy 377.

Ještě jednou děkujeme všem kolegům starostům a místostarostům z obcí "na trase", za to, že jsme dokázali postupovat jednotně a společnými silami se nám podařilo zabránit výstavbě trolejí na území našich obcí. Moc děkujeme i všem občanům, kteří s námi proti tomuto nesmyslu bojovali a podporovali nás.

Poděkování patří také zastupitelům Středočeského kraje, kteří dnes zrušení záměru jednomyslně odhlasovali.

Jsme si vědomi toho, že zavedení i jiného způsobu ekologické dopravy bude mít dopad na naše obce, a to především finanční. Každá forma ekologické dopravy je ale přijatelnější a levnější, než výstavba sloupů, trolejí a zadrátování našich obcí. A určitě budeme se Středočeským krajem na ekologizaci dopravy, jakožto obce, spolupracovat.

Publikováno 26. 10. 2021 11:15

Informace o připravované dotační výzvě KOTLÍKOVÉ DOTACE 2021

Informace ke kotlíkovým dotacím 2021+.pdf

Publikováno 25. 10. 2021 9:13

Výsledky voleb ve volebním okrsku Brázdim

Datum konání: 9. 10. 2021

VÝSLEDKY VOLEB VE VOLEBNÍM OKRSKU

BRÁZDIM

DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR

1. – 9. 10. 2021

Počet voličů zapsaných do stálého a zvláštního seznamu                   536

Počet voličům, kterým byly vydány úřední obálky                            384

Počet odevzdaných úředních obálek                                                 384

Počet platných hlasů ve volebním okrsku celkem                              381

SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09                                     111 hlasů

ANO 2011                                                                               95 hlasů

PIRÁTI a STAROSTOVÉ                                                     73 hlasů

Svoboda a přímá demokracie (SPD)                                      29 hlasů

PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty                      18 hlasů

Česká strana sociálně demokratická                                      17 hlasy

Komunistická strana Čech a Moravy                                    12 hlasů

Trikolora Svobodní Soukromníci                                         12 hlasů

Strana zelených                                                                        7 hlasů

VOLNÝ blok                                                                           3 hlasy

Aliance pro budoucnost                                                           2 hlasy

SENIOŘI                                                                                 2 hlasy

Publikováno 12. 10. 2021 12:33

AMBULANCE KLINICKÉ PSYCHOLOGIE

AMBULANCE KLINICKÉ PSYCHOLOGIE.jpg

Publikováno 1. 10. 2021 10:22

Informace pro občany o jednáních ohledně plánované výstavby trolejbusů

Vážení občané a podporovatelé akce "Stop trolejbus",

s potěšením bychom Vám chtěli oznámit, že dne 22.9.2021 proběhlo společné jednání zástupců všech dotčných obcí se zástupci Středočeského kraje ve věci projektu zavádění trolejbusů a výstavby trolejí v našich obcích za účasti náměstka hejtmanky SK Petra Boreckého. Pan radní si vyslechl všechny naše konkrétní a racionální argumenty, kterými již druhým rokem, bojujeme proti zavedení parciálních trolejbusů.

Z jednání vzešel závěr, že p. radní P. Borecký navrhne Radě Středočeského kraje zastavení tohoto projektu (k čemuž se p. náměstek zavázal). Zastavení tohoto projektu bude i v souladu se sdělením paní hejtmanky Mgr. P. Peckové, která v odpovědi na naše dopisy uvedla, že projekt nebude kraj realizovat proti vůli obcí. O zastavení projektu nyní musí rozhodnout Rada Středočeského kraje.

Pevně věříme, že toto rozhodnutí bude pouze formalitou, a že bude ve shodě s již deklarovanými postoji zástupci kraje. Jsme si vědomi nutnosti ekologizace dopravy a věříme, že se na území našich obcí podaří nalézt takové řešení, které bude pro obě strany přijatelné. Ostatně od začátku našeho odporu vůči zatrolejování našich obcí - souběžně opakovaně navrhujeme kraji jiné alternativy ekologické dopravy (elektrobusy, vodíkové busy) Na těchto řešeních jsou obce ochotny spolupracovat a aktivně k nim přistoupit.

Skutečnost, že se nám společnými silami podaří zabránit výstavbě trolejí na území našich obcí však neznamená, že se nebudeme muset podílet na ekologizaci veřejné dopravy. Je třeba počítat s tím, že zavedení i jiného způsobu ekologické dopravy bude mít samozřejmě dopad jak na naše obce, tak zejména na nás všechny. Je třeba, abychom si všichni tuto věc již nyní uvědomovali. Nicméně každá forma ekologické dopravy je přijatelnější (a ekonomičtější) než výstavba sloupů, trolejí a zadrátované obce.

Oba petiční výbory (občanská petice Stoptrolejbus i petice místních zemědělců) tedy pro tuto chvíli pozastavují další podpisovou aktivu. Obě petice budou odevzdány Středočeskému kraji k rukám pí. hejtmanky.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří s námi proti tomuto nesmyslu bojovali. Velký dík patří těm, kteří věnovali věci energii i čas. Vážíme si podpory občanů v této záležitosti i jejich zájmu a aktivity. Věříme, že pokud se dokázali v zájmu "zachování zdravého rozumu" spojit obce i občané, pak je nyní naděje, že dokážeme společně zabránit realizacím dalších případných naprostých nesmyslů i v budoucnu. Buďmě ale optimisté a doufejme, že to nebude potřeba.

Držmě si tedy palce, ať vše dobře dopadne, jsme na dobré cestě......

Publikováno 29. 9. 2021 10:38

Jízdní řád linky 377 platný od 1.10.2021