Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat !!! > Spolky a kluby > Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

SDH_logo-130let.jpg

Sbor dobrovolných hasišů (SDH) byl v Novém a Starém Brázdimě založen roku 1888, činných členů bylo 20, předsedou pan Macháček Antonín, velitelem Čurda František, podvelitel Koníček V., jednatelem Eliáš Josef, pokladníkem Moucha Josef. Ve Velikém Brázdimě byl SDH založen v roce 1912, činných členů bylo 9, přispívajících 10, předsedou se stal V. Bláha, místopředsedou Josef  Novák, jednatelem Josef Arazim, pokladníkem Čeněk Kočí, velitelem Čeněk Hanžl, podvelitelem Alois Kuchař.

Složení zvoleného výboru SDH Brázdim:

Starosta Ivan Schütz st.
Náměstek starosty  Jiří Volf
Velitel Jiří Neckář
Zástupce velitele Jan Procházka
Strojník Ondřej Krotký
Jednatel Romana Černucká
Hospodář Oto Krotký
Kronikář Romana Černucká
Referent žen Anna Benešová
Referent MTZ Josef Krotký
Člen výboru Tomáš Kuchař
Člen výboru Otakar Sklenička
Člen výboru Miroslav Vančura
Člen výboru Pavel Krotký
Předseda KRR Milan Kašpárek
Člen KRR Veronika Gruberová
Člen KRR Anna Benešová

SDH Brázdim je zařazena v okrsku č. 7 - PODOLANKA, kam patří obce: Podolanka, Veleň, Dřevčice, Svémyslice, Káraný, Jenštejn, Brázdim, Přezletice, Stará Boleslav a Brandýw nad Labem. O činnosti okresního sdružení hasičů Praha - východ se lze dočíst na www.oshpv.cz.

SDH Brázdim je spolek aktivních lidí, kteří každý rok pořádají několik zajímavých akcí. V letošním roce to byl 24. února Hasičský věneček, k tanci a poslechu hrála skupina Vlasta a Pavla a 18. května byly uspořádány tradiční Staročeské máje. Odpoledne bylo vyvedeno 25 dívek a k tanci jim trdičně hrála kapela p. Řápka. Koně s povozem, také již tradičně, zapůjčil p. Pavel Kuchař z Velikého Brázdima. Večer hrála skupina Evergreen Kvartet a k pohoštění bylo připraveno pečené selátko. Naši členové se zúčastnili na přípravě dětského dne, konaného 16.6.2007 na místním hřišti.

Na svou činnost si členové SDH vydělávají sběrem železného šrotu.

4.11.2006 získala naše Výjezdová jednotka na Okresní soutěži Výjezdových jednotek obcí kategorie CAS osmé místo.

18.6.2007 Ilona Strnadová