Drobečková navigace

Úvod > Spolky, kluby a škola > Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasišů (SDH) byl v Novém a Starém Brázdimě založen roku 1888, činných členů bylo 20, předsedou pan Macháček Antonín, velitelem Čurda František, podvelitel Koníček V., jednatelem Eliáš Josef, pokladníkem Moucha Josef.

 

Ve Velikém Brázdimě byl SDH založen v roce 1912, činných členů bylo 9, přispívajících 10, předsedou se stal V. Bláha, místopředsedou Josef Novák, jednatelem Josef Arazim, pokladníkem Čeněk Kočí, velitelem Čeněk Hanžl, podvelitelem Alois Kuchař.

Složení zvoleného výboru SDH Brázdim:

Starosta Ivan Schütz st.
Náměstek starosty  Jiří Volf
Velitel Jiří Neckář
Zástupce velitele Jan Procházka
Strojník Ondřej Krotký
Jednatel Romana Černucká
Hospodář Oto Krotký
Kronikář Romana Černucká
Referent žen Anna Benešová
Referent MTZ Josef Krotký
Člen výboru Tomáš Kuchař
Člen výboru Otakar Sklenička
Člen výboru Miroslav Vančura
Předseda KRR Milan Kašpárek
Člen KRR Veronika Gruberová
Člen KRR Anna Benešová

 

SDH Brázdim je zařazena v okrsku č. 7 - PODOLANKA, kam patří obce: Podolanka, Veleň, Dřevčice, Svémyslice, Káraný, Jenštejn, Brázdim, Přezletice, Stará Boleslav a Brandýw nad Labem. O činnosti okresního sdružení hasičů Praha - východ se lze dočíst na www.oshpv.cz

 

SDH Brázdim je spolek aktivních lidí, kteří každý rok pořádají několik zajímavých akcí. V  únoru Hasičský věneček, v dubnu pálení čarodějnic, v květnu tradiční Staročeské máje, v září netradiční soutěž v požárním sportu O posvícenský pohár starosty obce Brázdim.

 

Na svou činnost si členové SDH vydělávají sběrem železného šrotu.